Mi az a fűző?
A fűző egy olyan ruhadarab, amelyet a derék körül viselnek, hogy megtámassza a testet. Készülhet acélból, szövetből vagy más anyagból. Számos előnye van, és a derékbőség csökkentésével segíti a fogyást. A fűző egyszerűen összenyomja a derekat, és kisebbnek tünteti fel.
A 15. században a fűző elsősorban a nők alsóruházata volt. Bár a viktoriánus korszakban férfiak is hordták, az idő túlnyomó többségében mégis elsősorban a nők használták. Több olyan elemből áll, amelyek az alak karcsúsítását szolgálják, mint például a baleinek nevezett rudak, csőzsinór, clamplace. A legrégebbi modellek egy busc, egy fém vagy fából készült pengéből állnak, amelyet a mellkas begyűrésére használtak.
Egy merevített ruha
Ez a fajtamerevített ruha ideális a mellek alátámasztására és a test formálására. A sokáig alsóruhának tekintett fűző meteorikus fejlődésen ment keresztül.
A 20. században „szobrász fehérneműnek” nevezett bálványcsont test az alsóruházati státuszból a modern öltözékbe került.
Ma már elegáns és sikkes felsőrészként viselhetik a nők.
Az idők során bekövetkezett változása ellenére azonban továbbra is megőrizte fő funkcióját, amely a test formálása.
A fűzőtípusok: Divat és ortopédia
A fűző fennállása óta számos változáson ment keresztül az idők során.
Akár az esztétikai oldalát, akár a funkcióját tekintve sokat fejlődött az évek során. A
nyelvezettel való visszaélés révén más ruhadarabokat már fűzőnek neveznek, pedig ezek nem képesek a sziluett módosítására.
Mára a fűzőknek két kategóriája létezik, amelyeknek alakformáló funkciójuk van, főként a derékon. Először is, a trendi fűzők, amelyeket divatos ruhadarabként viselnek, és amelyek célja, hogy a nőknek elegáns stílust és karcsú sziluettet biztosítsanak. Aztán vannak ortopédiai korsettek, amelyeket orvosi okokból használnak.